Czym cechują się poduszki termoelastyczne? Dla kogo się sprawdzą? Dzisiaj o tych wyjątkowych wyrobach, które dostosowują się do naszych potrzeb w bardzo indywidualny sposób!

Pianka termoelastyczna – poznaj ją bliżej!

Na samym początku warto jest napisać kilka słów na temat pianki termoelastycznej. Stosowana jest ona nie tylko w poduszkach, lecz również znakomicie sprawdza się w materacach. Stworzona została z troską o najmniejsze szczegóły, dzięki czemu jest w stanie reagować na temperaturę ciała, a co za tym idzie dostosowywać się do jego użytkownika. Jednocześnie po skończonym użytkowaniu wraca do swojego pierwotnego kształtu, co oznacza, że się nie odkształca, dzięki czemu przy odpowiedniej dbałość będzie nam służyć naprawdę długi czas. Wróćmy jednak do jej prozdrowotnego wpływu. Wskazany rodzaj pianki zapewnia wysoki komfort w przyjemny sposób otulając odcinek szyjny naszego kręgosłupa, głowę i barki, a także w odpowiedni sposób je podpiera, a także wspiera regenerację.

Znajdź model dla siebie!

Poduszki termoelastyczne - dostosowane do Twoich potrzebNa rynku znaleźć możemy szereg różnego rodzaju produktów, które zostały wypełnione właśnie pianką termoelastyczną. Jak znaleźć model idealny? Przyjrzyjmy się kilku z nich. Pierwszym, jaki weźmiemy pod lupę będzie Hilding Visco Prime. Jest to poduszka bardzo miękka, dzięki czemu możemy cieszyć się wysokim komfortem snu, lecz jednocześnie gwarantuje dobre podparcie ciała. Warto też zwrócić uwagę na pokrowiec – w tym przypadku Medicutt Belur, który nie tylko wykazuje szereg właściwości antyalergicznych, ale też przyjemnie pachnie lawenda. Drugim rozwiązaniem, który koniecznie należy mieć na uwadze jest poduszka Hilding Visco Standard. Na tle pozostałych wyróżnia ją między innymi umiejętność rozprowadzania ciepła i kontrolowania temperatury wokół miejsc nacisku. Dodatkowo doskonale odprowadza wilgoć, dzięki czemu w naszym łóżku nie pojawią się niepożądani goście, takie jak grzyby czy bakterie.

Postaw na dobrą poduszkę!

Ważne jest, aby wybierać modele, które zagwarantują nam wysoki komfort snu! W końcu to poduszka, tak samo jak materac czy stelaż ma za zadanie podpierać nasze ciało, w tym przypadku jednak  nacisk kładziony jest na odcinek szyjny naszego kręgosłupa. Dzięki temu, że w nocy się odpowiednio zregenerujemy to będziemy mieć wiele energii do działania w ciągu dnia! Dodatkowo warto jest podkreślić, że ważną rolę dla naszej wygody odgrywa odpowiednio dobrana kołdra: wybierać można tutaj spośród naprawdę wielu opcji:modeli naturalnych z pierza czy puchu czy syntetycznych, które idealnie nadadzą się dla alergików.

Zapewnij sobie komfortowy sen z poduszką, która jest idealnie dostosowaną do Twoich potrzeb. Takimi bez wątpienia są modele wypełnione pianką termoelastyczną!