Rynek sypialniany stale się powiększa, a co za tym idzie – potrafi zaskoczyć. Większość osób doskonale zna tradycyjne modele poduszek, wśród których wymienia się propozycje z puchu, z pierza oraz z syntetycznym wsadem. Ale czy wiesz, że włókna alpaki również doskonale sprawdzają się jako wypełnienie akcesoriów sypialnianych?

Wypełnienie z włókna alpaki – poznaj jego właściwości

Włókna alpak nie bez powodu są coraz częściej wykorzystywane w przemyśle sypialnianym. Posiadają bowiem całą masę pozytywnych właściwości, które przekonują do siebie nawet najbardziej wymagających użytkowników. O jakich cechach mowa?

  • Właściwości termoregulacyjne to podstawowy atut tego niesamowitego wypełnienia. Są utrzymane na tak wysokim poziomie ze względu na to, iż zwierzęta te pochodzą z andyjskich wyżyn, gdzie są narażone na skrajne warunki pogodowe. Poduszki wypełnione ich runem dostosowują się więc do zmian ciepłoty ciała osoby śpiącej i pozwalają na stworzenie ergonomicznego środowiska do snu.
  • Hipoalergiczność to cecha, która bardzo często okazuje się być najbardziej zaskakująca. Nie jest to standardowa właściwość artykułów sypialnianych z naturalnym wsadem. Poduszki z włókna alpaki nie zawierają jednak lanoliny, dzięki czemu w ich wnętrzu nie gromadzą się zanieczyszczenia.
  • Trwałość – właściwość, dzięki której poduszki z włókna alpaki dbają o komfort snu przez wiele lat.
  • Niezatrzymywanie wilgoci to właściwość wypełnienia, która przyczynia się do stałego uczucia suchości podczas nocnego wypoczynku.

Proces powstawania poduszek My Alpaca

Poduszki do spania z włókna alpakiJak więc powstają te niesamowite wyroby? W procesie szalenie istotna jest dbałość o szczegóły. Z tego też powodu znani producenci, tacy, jak na przykład My Alpaca, stawiają na kontrolę jakości na każdym etapie tworzenia wyrobu. Strzyżenie alpak odbywa się raz do roku, w maju. Wszelkie zanieczyszczenia pochodzenia roślinnego są usuwane ręcznie, przy pomocy sit dużych rozmiarów. Po wstępnym przygotowaniu, włókno jest prane w ekologicznym mydle bez dodatku środków chemicznych, dzięki czemu artykuły sypialniane nie wywołują podrażnień na skórze. Oczyszczone runo rozczesuje się za pomocą gręplarki – proces ten sprawia, że wsad staje się miękki i odpowiednio uformowany. Wypełnienie umieszcza się pomiędzy dwiema warstwami starannie wyselekcjonowanego, bawełnianego poszycia, a następnie dokładnie zszywa się całość. Właśnie dzięki takiemu scenariuszowi poduszki My Alpaca wyróżniają się spośród innych modeli dostępnych na rynku.

Na co należy zwracać uwagę podczas zakupu akcesoriów sypialnianych?

Wypełnienie nie jest jednak jedyną kwestią, na jaką należy zwracać uwagę podczas doboru artykułów sypialnianych. Szerokość asortymentu, którą można zauważyć między innymi na stronie Sleeping House sprawia, że każdy zainteresowany zakupem może dobrać inne cechy poduszek zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami. Podczas zakupów należy zwracać uwagę przede wszystkim na wysokość, twardość i rozmiar poduszki – są to aspekty szalenie istotne, a jednocześnie bardzo zależne od preferencji.

Nie ma wypełnienia, które byłoby w stanie spełnić potrzeby każdego. Jak jednak widać, stale pojawiają się nowe, coraz bardziej innowacyjne propozycje, na które warto zwrócić uwagę. Kto wie, może to właśnie poduszki do spania włókna alpaki okażą się być idealną propozycją dla Ciebie?