Urządzanie ekologicznej sypialni to spore wyzwanie, jednak warto zainwestować swój czas i pieniądze, ponieważ taka przestrzeń zdecydowanie podniesie jakość naszego wypoczynku. Warto zająć się nie tylko dobrem dodatków czy mebli – kluczowym aspektem w tym przypadku jest także łóżko. Do tego typu pomieszczeń doskonale sprawdzą się materace naturalne. Czym się charakteryzują oraz dla kogo są polecane?  

Ekologiczna sypialnia, czyli jaka?

Styl ekologiczny w sypialni z roku na rok zyskuje na popularności. Zazwyczaj w takich wnętrzach możemy znaleźć całą masę naturalnych materiałów i neutralnych kolorów, które są połączone z prostą formą i minimalizmem, tworząc przyjazne środowisko do wypoczynku. W związku z tym tego typu pomieszczenia powinny być pozbawione zbędnych i bezużytecznych elementów, które jedynie wprowadzają chaos. Właśnie dlatego najlepiej sprawdzą się drewniane meble z elementami szkła czy metalu, a także materiały o szorstkich fakturach, np. niebielone płótno, lniane tkaniny, konopie czy kora. Dobrym pomysłem będzie także wykorzystanie rzeczy pochodzących z recyklingu lub zostały po prostu odnowione. Jeśli chodzi o kolorystykę, to idealnie komponować będą się barwy zielone, białe, błękitne, słoneczne czy różnego rodzaju odcienie szarości.

Dlaczego warto postawić na materace naturalne?

Materace naturalne - sposób na ekologiczny sen z Hilding BoraOczywiście, nie ma wątpliwości, że głównym elementem każdej sypialni jest łóżko, dlatego nie powinnyśmy wybierać pierwszego modelu z brzegu. Dobrze, by rama była wykonana z trwałych i organicznych materiałów, jak chociażby drewno czy bambus. Bardzo ważnym aspektem jest także dobór odpowiedniego materaca. W tego typu pomieszczeniach idealnie sprawdzą się materace naturalne, będące innowacją na rynku. Z miesiąca na miesiąc zyskują na popularności – głównie ze względu na wiele dobroczynnych dla zdrowia cech. Na początek warto wspomnieć, że wszystkie surowce wykorzystane do ich produkcji zostały pozyskane w sposób zrównoważony, dzięki czemu jest to produkt przyjazny dla środowiska. Co więcej, zastosowane we wnętrzu pianki nasączono naturalnymi olejkami, zastępującymi sztuczne związki chemiczne. Wart uwagi jest również fakt, że tego typu modele zazwyczaj posiadają wysokiej jakości pokrowiec wykonany z ekologicznych tkanin, takich jak, chociażby len czy bawełna organiczna.

Czy Hilding Bora to dobry wybór?

Jesteśmy przekonani, że do każdej ekologicznej sypialni sprawdzi się materac naturalny Hilding Bora. Jest to model zbudowany na bazie aż 3 innowacyjnych pianek:

  • pianki termoelastycznej ViscoBio, doskonale reagującej na ciepło ciała użytkownika, przez co dokładnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn, zapewniając tym samym dogłębną regenerację mięśni, a także poprawę krążenia.
  • pianki wysokoelastycznej HR Bio o otwartokomórkowej strukturze, wpływającej nie tylko na lepszą wentylację wewnątrz wkładu, ale również redukującej nacisk punktowy.
  • twardej pianki FlexiFoam Bio – warstwa ta stanowi podstawę tego modelu, a jej zadaniem jest zapewnienie solidnego podparcia osobie śpiącej. Co więcej, dzięki specjalnym nacięciom została wyprofilowana w 7 zróżnicowanych stref twardości odpowiadających potrzebom poszczególnych partii ciała.

Na uwagę zasługuje również fakt, że Hilding Bora to produkt twardy, przez co będzie idealnym wyborem dla wszystkich o wadze od 80 do 100 kg. Co więcej, model ten sprawdzi się także w sypialniach alergików, par (nawet tych o dużej różnicy w wadze), a także osób prowadzących aktywny tryb życia oraz uprawiających sport.

Jak widać, urządzenie sypialni ekologicznej wcale nie musi być trudne! Przed rozpoczęciem najlepiej zrobić plan, a także dokładnie przemyśleć dobór dodatków. Nie należy także zapominać o zakupie wysokiej jakości łóżka oraz materaca dostosowanego do swoich potrzeb.

Materac Bora, jak i wszystkie materace marki Hilding znajdują się w ofercie sklepu SleepingHouse.
W ofercie tego internetowego studia snu znajdują się materace we wszystkich popularnych rozmiarach takich jak:
Materace 80×200, 90×200, 100×200, 120×200, 140×200, 160×200, 180×200 cm. Jest to autoryzowany sklep producenta Hilding Anders.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/

Sprawdź ofertę na stronie sklepu SleepingHouse!