Wiele osób śpiących w pojedynkę decyduje się na możliwie jak najmniejsze podłoża do snu, które nie zajmą w ich pokoju dużo miejsca. Jak się jednak okazuje, w nieco większych pomieszczeniach doskonale sprawdzi się materac sprężynowy 120×200, który da użytkownikowi niesamowitą swobodę ruchów.  

Komfort i funkcjonalność

Chyba wszyscy zgodzą się ze stwierdzeniem, że im większa szerokość podłoża do snu, tym lepiej. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że wiele osób śpiących w pojedynkę wybiera materace o wymiarach 100×200, a nie te najmniejsze z dostępnych, czyli materace 80×200. Dlaczego? Ponieważ daje to olbrzymi komfort użytkowania, a tym samym sprawia, że jest to podłoże niezwykle funkcjonalne. Nie zajmuje dużo więcej miejsca w sypialni, a różnica jest zauważalna gołym okiem – użytkownik bez problemu może położyć się w każdej pozycji ciała bez obaw o to, że będzie mu niewygodnie.

Sprężyny kieszeniowe i multipocket – czym się różnią?

Duży materac sprężynowy dla jednej osoby? Nic prostszego!Zainteresowani zakupem podłoża do snu zbudowanego na bazie sprężyn zazwyczaj są zaskoczeni, iż mają do wyboru dwa rodzaje wyrobów:

  • Materace multipocket to najnowocześniejsze propozycje, które zachwycają konsumentów innowacyjnością. Ich ogromną zaletą jest fakt, iż sprężyny wykorzystane w procesie ich produkcji to elementy o niewielkiej średnicy. Oznacza to, że znajdują się we wnętrzu materaca w sporym zagęszczeniu, a tym samym doskonale reagują na wywierane przez osobę śpiącą naciski. Podłoże jest dzięki temu w 100% dopasowane do anatomicznej budowy ciała użytkownika i przyjmowanej przez niego pozycji snu.
  • Materace kieszeniowe to produkty zbudowane bardzo podobnie do wyrobów wymienionych wcześniej. W tym przypadku każda sprężyna również znajduje się w osobnej, materiałowej kieszonce, dzięki czemu pracuje w pełni indywidualnie. Różnicą jest fakt, iż komponenty mają dużo większą średnicę, a w efekcie nie dopasowują się do ciała aż tak dobrze.

Jak dbać o materac?

Aby móc jak najdłużej cieszyć się wcześniej wybranym podłożem, konieczne jest, by odpowiednio o nie dbać. Jeśli chcesz, by łóżko było miejscem bardzo higienicznym i wolnym od szkodliwych organizmów, nie wystarczy, aby regularnie zmieniać pościel. Ogromną rolę odgrywa również pranie pokrowca. Tkaniny wykorzystywane obecnie są propozycjami niesamowicie funkcjonalnymi – są antyalergiczne, a ponadto można je prać w domowych warunkach. Dbanie o materac dotyczy również odpowiedniej jego eksploatacji. Jest ona możliwa jedynie w momencie, gdy twardość podłoża do snu jest dopasowana do potrzeb i indywidualnych preferencji użytkownika. Podłoże do snu nie powinno być ani zbyt miękkie, ani zbyt twarde.

Antyalergiczność, duży wybór modeli, komfort użytkowania. Czego chcieć więcej? Wybierz materac sprężynowy i przekonaj się, że te zalety, a także wiele innych to coś, co masz na wyciągnięcie ręki.

Sprawdź ofertę materacy: https://sleepinghouse.pl/135-materace-120×200

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/