Na przestrzeni lat joga staje się coraz bardziej popularna. Interesują się nią nawet osoby, które na pierwszy rzut oka nie powinny mieć z nią nic wspólnego. Z czego to wynika? Praktykowanie jogi zapewnia nam wiele korzyści, które niezwykle pozytywnie wpływają na nasze życie. Jak skutecznie się zrelaksować dzięki jodze?

Na czym polega ta technika?

Joga ma różne wymiary – to zarówno rodzaj ćwiczeń relaksacyjnych, wykorzystujących oddech oraz różne pozycje ciała, ale i filozofia życiowa. Joga oddziałuje na większość naszych organów, jest w stanie złagodzić napięcie w naszych mięśniach, a do tego wzmacnia i uelastycznia nasze ciało.

Skąd pochodzi joga?

Niezwykły wpływ jogi na nasze ciało spowodował, że praktykuje się ją już od stuleci. Pojawiła się najpierw w Indiach. Stamtąd wzięły się też związane z nią terminy, takie jak na przykład “asana”, która oznacza “wygodną pozycję”. Określa się, że joga jest już znana blisko od 4 tysiącleci. Fakt, że ciągle cieszy się dużą popularnością, świadczy o tym, że należy do sprawdzonych i efektownych technik.

Jakie korzyści niesie ze sobą joga?

Korzyści, jakie możemy zyskać dzięki jodze, są niezliczone. Warto wspomnieć, że oddziałuje ona pozytywnie zarówno na nasze ciało, jak i psychikę.

Joga przed snem - klucz do skutecznego wypoczynkuWpływa dobrze na nasz kręgosłup – jest w stanie go wydłużyć oraz zredukować wady postawy. Dzięki jej praktyce pozbędziemy się bólu pleców czy karku. Joga może nawet przyczynić się do polepszenia naszego trawienia i usprawnienia procesów przemiany materii. Jeśli zależy nam na wyszczupleniu sylwetki, joga to świetne rozwiązanie. Co więcej, sprawdzi się również w dotlenieniu naszego organizmu i poprawie krążenia.

W przypadku psychiki będziemy mogli zauważyć zwiększoną odporność na stres i umiejętność relaksu. Joga pomoże nam odciąć się od natrętnych myśli, odetchnąć i spojrzeć na wszystko z innej perspektywy. Regularnie ją praktykując, staniemy się spokojniejsi i bardziej odprężeni. To przełoży się bezpośrednio na nasze życie. Łatwiej będzie nam stawiać czoła trudnościom, a do tego poprawimy nasze relacje z innymi.

Kiedy najlepiej praktykować jogę?

Każdy z nas może mieć swoją własną ulubioną porę na ćwiczenie jogi. Niektórzy będą woleli zacząć z nią dzień, ponieważ w ten sposób otrzymają dużo energii i motywacji potrzebnej do stawienia czoła rzeczywistości.

Wieczorna sesja jogi pozwoli nam się wyciszyć i przygotować do snu. Staniemy się zrelaksowani i pozbędziemy się ciężarów związanych z całym dniem. Jogę zdecydowanie najlepiej praktykować na odpowiedniej do tego macie – jeśli jednak jej nie posiadamy, niektóre z ćwiczeń możemy wykonać na naszym łóżku.

Aby zapewnić sobie komfortowe podłoże, powinniśmy zainwestować w dobrą pościel, jak na przykład pościel satyna szwajcarska, która zagwarantuje nam wysoki komfort. Satyna spowoduje, że nasze ciało się nie przegrzeje. Przydatna może okazać się również poduszka wałek, którą możemy wykorzystać do różnych technik.

Chcąc zadbać o odpowiedni komfort, nie możemy zapominać o materacu. Dobrze dobrany materac spowoduje, że pozbędziemy się bólu pleców i mięśni, a do tego zawsze będziemy wypoczęci. W połączeniu z efektami, jakie da nam praktykowanie jogi, będziemy czuli się świetnie, a nasze ciało będzie odprężone.

Joga to praktyka, którą zdecydowanie warto znać. Dzięki niej możemy wprowadzić do naszego życia aktywność fizyczną i przy okazji dużo dowiedzieć się o sobie samym. Co więcej, pozbędziemy się niepotrzebnego napięcia i znacznie poprawimy nasze samopoczucie.