Wielbiciele książek często stanowią grupę niezwykle wymagającą, jeśli chodzi o prezenty. Dla tych, którzy uwielbiają zanurzać się w magicznych światach literatury, wybór odpowiedniego upominku może być wyzwaniem. O ile kupno kolejnej książki może wydawać się oczywistym pomysłem, warto poszukać czegoś, co zaskoczy i zachwyci prawdziwego mola książkowego. Czym więc obdarować tę osobę, której największą przyjemność sprawiają godziny spędzone w towarzystwie ulubionych autorów? W tym artykule przedstawimy kilka inspirujących pomysłów na prezenty dla moli książkowych, więc koniecznie czytaj dalej!

Książka z autografem ulubionego autora

O takie perełki książkowe jest dość trudno, ale nie jest to niemożliwe! Niektórzy fani książek zbierają właśnie takie egzemplarze i później je sprzedają, więc może właśnie w ten sposób udałoby Ci się zdobyć jeden z nich. Czasami organizowane są różne spotkania autorskie, więc jeśli wiesz, że w pobliżu ulubiony autor osoby, której chcesz wręczyć prezent, będzie miał takie spotkanie, to koniecznie weź w nim udział! Takie podarunki to prawdziwe klejnoty w kolekcjach moli książkowych.

Co kupić w prezencie molowi książkowemu? Wyjątkowe wydanie ulubionej książki

Czasami na jubileusz wydania jakiejś książki lub całej serii, robione są specjalne egzemplarze, które znacznie wyróżniają się swoim wyglądem. Zazwyczaj mają one twarde oprawy i ciekawe ilustracje, a dodatkowo pięknie prezentują się na półce regału. Jeśli wiesz, jaka jest ulubiona książka osoby, którą chcesz nią obdarować, to koniecznie poszukaj właśnie takich wyjątkowych wydań książkowych. Nie muszą być one polskie! Ważne, aby były piękne i wspaniale reprezentowały się na tle innych.

Karta podarunkowa do księgarni

Większość moli książkowych uważa, że najlepszym dla nich prezentem są oczywiście nowe książki. Jeśli jednak nie jesteś pewien, jaką wybrać, ponieważ obawiasz się powtórzenia konkretnej książki, to super podarunkiem jest karta podarunkowa do wcześniej wybranej księgarni. Może mieć ona różną wartość, więc możesz ją dobrać do możliwej ilości zakupionych pozycji. Zapewniamy, że solenizant na pewno się ucieszy z takiego prezentu!

Czytnik ebooków

Niektóre osoby, które czytają książki, chcą jednocześnie zadbać o środowisko i dla nich idealnym prezentem jest czytnik e-booków. Jest to urządzenie elektroniczne, które wyglądem przypomina mały tablet. Można na nim mieć zapisane cyfrowe wersje różnych książek i czytać je w dowolnym miejscu. Książkowy mol już nie będzie musiał nosić ze sobą ciężkich tomów właśnie czytanych książek, tylko wszystko będzie miał na jednym małym urządzeniu. Dużym atutem czytników e-booków jest to, że większość z nich ma specjalny ekran, który do złudzenia przypomina zwykłe kartki papieru. Dzięki temu oczy aż tak mocno się nie męczą i śmiało można czytać na czytniku ciągiem przez kilka godzin!

Abonament na ebooki lub audiobooki

Jeśli była już wcześniej mowa o ebookach, to nie można zapomnieć o audiobookach, które obecnie cieszą się dużą popularnością. Dlaczego? Słuchać nowych opowieści, można wszędzie – w autobusie, sprzątając czy robiąc zakupy w supermarkecie. Wystarczy mieć słuchawki, wykupiony abonament w wybranej aplikacji z audiobookami i czas. Jako prezent możesz właśnie wykupić taki pakiet abonamentowy i wręczyć go z różnych okazji. Zakupienie ebooka również jest fajnym pomysłem, więc koniecznie zastanów się, czy to może właśnie nie będzie idealny podarunek!

Zakładki do książek

Drewniane, papierowe, metalowe, magnetyczne – jest ich naprawdę ogromna ilość, a mowa oczywiście o zakładkach do książek! Mają one różne wielkości, kolory i wzory, więc na pewno znajdziesz odpowiednią, która spodoba się solenizantowi! Jeśli widzisz, że bliska Ci osoba, która czyta książki, za zakładkę uważa stary paragon, jakiś kawałek papieru albo jeszcze coś innego, to jest to znak, że musisz jej kupić piękną zakładkę! Najlepsze z nich są personalizowane, więc możesz poprosić wybraną firmę o dodanie specjalnego napisu czy innej grafiki, która sprawi, że zakładka będzie wyjątkowa.

Warsztaty literackie lub wydarzenia autorskie

Miłośnicy książek bardzo często piszą swoje własne dzieła, dlatego dla takich osób świetnym podarunkiem mogą być warsztaty literackie, na których nauczy się tworzyć interesujących bohaterów, ciekawe światy i świetną fabułę! Bilet na wydarzenia autorskie również może być ciekawym podarunkiem, kiedy dana osoba z zamiłowaniem czyta książki wybranego jednego pisarza.

Wygodne krzesło lub fotel do czytania

Mole książkowe uwielbiają czytać książki w przeróżnych miejscach: w parku, kawiarni czy w zaciszu domowym. Jeśli solenizant preferuje trzecią opcję, to możesz sprezentować mu wygodne krzesło lub nawet fotel, gdzie będzie mógł na spokojnie zagłębić się w nowy ciekawy świat.

Czytanie książek jest wspaniałą rozrywką, po którą sięga coraz więcej osób. Świetnym pomysłem jest czytanie w łóżku, a najlepsze materace 160×200 cm znajdziesz pod tym linkiem: https://sennamaterace.pl/111-materace-160×200. Na tak dużej powierzchni będziesz mógł swobodnie się położyć i zagłębić w nowy świat! Z tego artykułu natomiast: https://sennamaterace.pl/baza-wiedzy/33_czym-kierowac-sie-przy-wyborze-materaca dowiesz się, jak wybrać idealny materac.