Nie ma wątpliwości, że przeprowadzka to duże przeżycie. Niezależnie od tego, czy przeprowadzamy się do nowego miejsca, czy też pozostajemy w tej samej przestrzeni, ale tylko zmieniamy dom, to zawsze pozostawia na nas jakiś ślad. Przez pierwsze dni po przeprowadzce możemy czuć się nieswojo. Będzie to tyczyło się również zaśnięcia – nierzadko odprężenie się jest wtedy bardzo ciężkie. Czy można jednak wyspać się podczas pierwszej nocy w nowym domu? Sprawdź!

Jakie emocje towarzyszą przy przeprowadzce?

Przeprowadzka wzbudza w nas silne emocje, bez względu na to, w jakim jesteśmy wieku. Dla dzieci jest to szczególne wyzwanie, jako że często nie rozumieją oni przyczyn zmiany miejsca zamieszkania, a także nie chcą się rozstawać z domem, do którego przywykli i w którym czują się bezpiecznie. Pamiętajmy, że i dorośli mogą czuć pewne obawy co do tego wydarzenia. To zupełnie normalne. Przeprowadzając się, obawiamy się przede wszystkim tego, że nie poradzimy sobie z tęsknotą, a do tego nie zaaklimatyzujemy się w nowym miejscu. Boimy się, że nowa przestrzeń nam się nie spodoba. Często też towarzyszy nam ogromny stres związany z tym, że w nowym mieście nikogo nie znamy. Wydaje nam się, że czeka tam na nas samotność i zagubienie. Z drugiej strony, przeprowadzka może generować też całkiem inne odczucia. Jednocześnie może być powodem ekscytacji, zaciekawienia. Nierozerwalnie wiąże się z rozpoczęciem nowego rozdziału w naszym życiu. Jest szansą na to, aby porzucić stare przyzwyczajenia i się zmienić. Może być źródłem dużej motywacji. Nierzadko jest tak, że przeprowadzamy się do miejsca, w którym mamy więcej możliwości na rozwój kariery i zainteresowań. Zdecydowanie warto z tego skorzystać. Lepiej, jeśli skupimy się na pozytywnych aspektach przeprowadzki – będziemy mogli wtedy cieszyć się z tego niezwykłego procesu. Aby tak się stało, powinniśmy zadbać o to, by w nowym domu było nam komfortowo. Bez tego nie możemy liczyć na to, że bez problemu się tam odnajdziemy. Dopilnujmy, aby czekało na nas przytulne wnętrze, a na pewno szybko poczujemy się tam tak jak w domu!

Wprowadzenie zmian

Pierwsza noc w nowym domu - jak zasnąćNie zawsze jest tak, że mieszkanie, które kupimy, podoba nam się w stu procentach. Mogą istnieć małe mankamenty, które jednak rzucają nam się w oczy. Kiedy już się przeprowadzimy, nie zwlekajmy z tym, aby je zmienić, tylko zróbmy to od razu. Dzięki temu szybko poczujemy się lepiej. Możemy zacząć na przykład od przemalowania ścian – wybierzmy taki kolor, który nam się podoba. Zmiana aranżacji przyniesie nam wiele frajdy. Może być tak, że od długiego czasu marzyliśmy o konkretnym wystroju wnętrz – wtedy przeprowadzka i związane z nią zmiany staną się dla nas powodem do radości! Co więcej, gdy przeprowadzimy metamorfozę, poczujemy, że przestrzeń stała się zdecydowanie bardziej nasza.

Personalizowanie przestrzeni

Aby jeszcze lepiej poczuć się w nowej przestrzeni, zamiast tylko wprowadzać zmiany, zacznijmy dodawać rzeczy. Mowa tu o znajomych, lubianych przez nas przedmiotach, które pomogą spersonalizować całą przestrzeń. Bez wątpienia musimy wykorzystać ulubione plakaty, ozdoby czy dekoracje. Nie zapominajmy też o dodaniu zdjęć – możemy włożyć je do ramek lub przyczepić do tablicy korkowej. Weźmy z poprzedniego mieszkania rzeczy, które kojarzą się nam z naszą rodziną. Stwórzmy dla siebie miejsce, które będzie odpowiadać nam i naszej rutynie. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda zdrowa, codzienna rutyna? Przeczytaj informacje na stronie https://lifestyleonline.pl/ i spróbuj wdrożyć nowe przyzwyczajenia do swojego życia.

Gruntowne sprzątanie

Zdrowe nawyki warto wprowadzać od razu. Dlatego upewnijmy się, że po przeprowadzce możemy odpowiednio zająć się naszym domem. Jeśli nie będziemy zwlekać z jego sprzątaniem, przyjemniej będzie tam nam pracować. Może nam to przynieść wielką satysfakcję, zwłaszcza gdy to pierwsza nasza przeprowadzka i dopiero teraz możemy być odpowiedzialni za to, co dzieje się w domu. Sprawne sprzątanie umożliwi nam też pozbycie się wszelkich rzeczy po poprzednich lokatorach. W ten sposób podkreślimy fakt, że to miejsce należy teraz do nas.

Zapewnienie wygody

Rzecz, która zagwarantuje nam spokojną pierwszą noc w nowym domu, to zapewnienie wygody. Jeśli zatroszczymy się o to, aby w pomieszczeniu, w którym śpimy, było nam komfortowo, na pewno zaśniemy. Wynika to z tego, że na nasz sen w największym stopniu oddziałują wybrane przez nas artykuły sypialniane, a także warunki panujące w sypialni. Gdy upewnimy się, że w pokoju nie jest ani za ciepło, ani za zimno, a do tego nie ma żadnych hałasów, które mogłyby nam przeszkodzić w odprężeniu się, to połowa sukcesu. Największe znaczenie posiada przede wszystkim materac, na jakim śpimy. Jest on odpowiedzialny za wiele aspektów – prawidłowe podparcie kręgosłupa, rozluźnienie mięśni, a także zapewnienie nam wygody i komfortu. Materace kieszeniowe, takie jak https://hilding.pl/produkt/materace-multipocket/hilding-electro/, bez wątpienia spełnią nasze oczekiwania. Jeśli do nowej sypialni wstawimy taki model lub inny produkt ze strony https://sleepinghouse.pl/, możemy być pewni, że uda nam się zrelaksować. To wszystko za sprawą innowacyjnych technologii i wspaniałych właściwości, które powodują, że sen na takim materacu to czysta przyjemność. Tak jak zostało wspomniane wcześniej, przeprowadzka wiąże się z silnymi emocjami. Poradzenie sobie z nimi może nam pomóc się zrelaksować. Nierzadko towarzyszy nam wtedy stres, lęk czy niepokój. Możemy pozbyć się ich, przed snem wykonując medytację lub praktykę jogi. To techniki, które wymagają od nas spokoju i skupienia. W tym samym momencie sprawiają, że możemy się wyciszyć i odprężyć. Medytacja umożliwia nam zajrzenie w głąb siebie, dzięki czemu będziemy mogli się przekonać, czy strach, który nam towarzyszy, nie wynika z czegoś jeszcze. Z relaksacyjnej wieczornej rutyny nie rezygnujmy nawet wtedy, gdy już się zaaklimatyzujemy w nowym domu. Dzięki niej łatwiej zasypiamy i jesteśmy bardziej wypoczęci.

Okazuje się, że nawet jeśli po raz pierwszy nocujemy w nowym miejscu, wciąż możemy się wyspać. Postarajmy się urządzić sypialnię w taki sposób, abyśmy czuli się tam równie komfortowo co w poprzednim domu. Spersonalizowane przedmioty, miękkie artykuły sypialniane czy dobrze dopasowany materac – to wszystko nam w tym pomoże!

Materiał partnera sleepinghouse.pl