Pianka termoelastyczna to komponent, który zyskuje coraz większe uznanie w świecie materacy. Wynika z tego, że zapewnia wiele niezwykłych właściwości, które pomagają nam osiągać lepszy i bardziej jakościowy wypoczynek. Idealne dopasowanie, rozluźnienie mięśni… Co jeszcze oferują termoelastyczne materace SleepMed? Sprawdź!

Pianka termoelastyczna – charakterystyka

Jeśli należymy do osób, którym zależy na najwyższym komforcie, zdecydowanie powinniśmy zapoznać się z właściwościami pianki termoelastycznej. Jest to rodzaj specjalistycznej pianki poliuretanowej, w której zastosowano innowacyjną technologię termoelastyczną. Dzięki niej powierzchnia materaca reaguje na temperaturę emitowaną przez korzystającego z niego użytkownika. To właśnie na bazie ciepła modeluje się w taki sposób, aby idealnie odpowiadać naturalnym krzywiznom. Między kręgosłupem a materacem nie ma wolnej przestrzeni. To powoduje, że ciało staje się odciążone, a my możemy się w pełni rozluźnić. Pianka termoelastyczna nazywana jest również pianką Visco, leniwą lub memory. Ostatnia nazwa nawiązuje do tego, że podłoże „zapamiętuje” nasze kształty i na ich podstawie się do nas dopasowuje.

Idealne dopasowanie i rozluźnienie mięśni - termoelastyczne materace SleepMedWyjątkowe właściwości pianki sprawiają również, że redukuje ona napięcie, które na co dzień gromadzi się w mięśniach. Oprócz tego niweluje ból oraz dyskomfort i może zmniejszyć ryzyko nieprzyjemnych dolegliwości zdrowotnych. Ciepło, które wykorzystuje, sprawia również, że zapewnia niezwykłą miękkość. Po położeniu się na materacu z pianką termoelastyczną możemy doświadczyć przyjemnego uczucia otulenia, które ułatwia zasypianie. Pianka termoelastyczna znana jest również z tego, że reguluje nasz komfort termiczny. Oznacza to, że nie musimy obawiać się, że zimą będzie nam zimno, a latem się przegrzejemy. Utrzymywanie stałej temperatury ciała oddziałuje korzystnie na proces krążenia. Pianka dba również o zachowanie wysokiego poziomu higieny. Cechuje się bardzo dobrą przewiewnością i skuteczną cyrkulacją powietrza. Oznacza to, że we wnętrzu materaca nie dochodzi do gromadzenia się bakterii, roztoczy czy innych drobnoustrojów. Dzięki temu jest to produkt, który może być swobodnie stosowany również przez osoby, które zmagają się z alergiami. Pianka jest przewiewna i pozwala naszej skórze oddychać. Warto wiedzieć, że pianka termoelastyczna to produkt najwyższej jakości. Wyróżnia go solidne wykonanie, które przekłada się na długą żywotność i odporność na zniszczenia. Możemy być pewni, że z materaca termoelastycznego będziemy korzystać bardzo długo.

Dla kogo materace termoelastyczne SleepMed?

Materace SleepMed o wypełnieniu termoelastycznym to jedna z najlepszych opcji, na którą możemy się zdecydować. Taki model sprawdzi się szczególnie u seniorów, jako że zapewnia prawidłowe podparcie kręgosłupa na całym jego odcinku. Sprzyja też krążeniu krwi, z czym starsze osoby często mają problem. Nad materacem termoelastycznym powinni zastanowić się również ci, którzy zajmują się regularnymi treningami. Warstwa pianki ułatwia odprężenie się, a do tego przyspiesza proces regeneracji organizmu, sprawiając, że możemy szybciej dojść do siebie. Będzie idealnym rozwiązaniem w przypadku par, które mają różne potrzeby co do podłoża snu. Materac termoelastyczny do każdego dopasowuje się indywidualnie. Nawet jeśli między nami a naszym partnerem występuje spora różnica wagowa, wciąż możemy korzystać ze wspólnego materaca. Co więcej, model termoelastyczny będzie odpowiedni dla tych, którzy mają wysokie oczekiwania co do jakości swojego wypoczynku. To wyjątkowe podłoże umożliwi im cieszenie się zdrowym, jakościowym snem.

Pianka VitaRest®

W materacach SleepMed wykorzystywanych jest kilka rodzajów pianek termoelastycznych. Jedną z nich jest VitaRest®. Została ona zaprojektowana przy użyciu najnowszych technologii, a do tego spełnia światowe standardy jakości. Jest bardzo elastyczna i skutecznie reaguje na zmieniające się czynniki, takie jak ciężar czy temperatura ciała. Dopasowuje się do użytkownika niczym druga skóra. Warto wspomnieć o tym, że została specjalnie wyprofilowana w 7 stref twardości, co sprawia, że zapewnia optymalne podparcie kluczowym partiom ciała. Możemy tak wyróżnić strefę głowy, ramion, pleców, miednicy, bioder, kolan i stóp. Każda z nich ma odmienny stopień twardości. Każdy odcinek kręgosłupa ma zagwarantowane bezpieczne wsparcie. Dzięki temu ryzyko związane z bólem szyi, karku czy innymi schorzeniami znacznie spada.

Pianka Celsius-Waterlily®

Pianka Celsius-Waterlily® to kolejna z pianek termoelastycznych, która wyróżnia się niezwykle przydatnym działaniem. W tym wypadku warto wspomnieć, że wszystkie pianki są stworzone przy użyciu ekologicznych materiałów, które nadają się do całkowitego recyklingu. Same pianki wyróżnia ponadto wyjątkowa budowa strukturalna i duża gęstość. Dzięki temu nie tracą na twardości, a do tego charakteryzują się bardzo dobrą żywotnością. Od pierwszego do ostatniego dnia użytkowania ich pierwotne parametry zostają zachowane. Co więcej, pianka zmniejsza nacisk na podłoże, umożliwiając odciążenie całego ciała.

Pianka Visco Bio

Pianka Visco Bio to pianka naturalna, w której szkodliwe substancje chemiczne zastąpiono organicznymi komponentami. Nasączono ją naturalnym olejkiem rycynowym, dzięki czemu zyskuje bardzo dobre właściwości hipoalergiczne. Czyni ją to bezpieczną dla wrażliwej skóry. Pianka skutecznie zapobiega wszelkim uciskom i idealnie podpiera ciało. Możemy być pewni, że zapewni zdrowe i bezpieczne podłoże snu dla naszego kręgosłupa.

Jeśli zainwestujemy w materac termoelastyczny, na pewno nie będziemy żałować. To innowacyjny produkt, który zapewni nam indywidualne dopasowanie i sprawi, że będziemy mogli się w pełni rozluźnić. W ofercie SleepMed dostępnych jest wiele modeli termoelastycznych, które wyróżniają się ciekawymi właściwościami i jakościowym wykonaniem.