Sypialnia dla każdego z nas oznacza coś innego – jedni robią z niej magazyn, w którym jest dodatkowo łóżko do spania, inni gabinet z miejscem do spania, a co po niektórzy przychodzą tam tylko, aby odpocząć. Niezależnie od tego, jak ją postrzegamy, to nadal miejsce naszego odpoczynku, a to oznacza, że przesypiamy tam całą noc. Warto zapewnić sobie jak najbardziej komfortowy sen, ponieważ ma on wpływ na nasze zdrowie czy samopoczucie. Zaczynając od zachowania spokojnego klimatu w sypialni, na materacu kończąc.

Rola materaca w życiu człowieka

Czasami nie zdajemy sobie sprawy, jak ważny w naszym życiu jest sen, a to niestety sprowadzać się może to przykrych konsekwencji, jakimi są chociażby wady postawy. Dzieje się to dlatego, że odpowiada on między innymi za prawidłową koncentrację, dobre samopoczucie, odporność organizmu oraz jego stan fizyczny i psychiczny. Nieraz pewnie spotkaliśmy się z osobą nerwową, rozkojarzoną oraz osłabioną – to właśnie realne odczucia, jakie wiążą się z nieodpowiednim wysypianiem się. Rolą materaca jest przede wszystkim zapewnienie komfortowego podłoża, które często przyjemnie otula całe ciało, pozwalając mu się zrelaksować. To właśnie wtedy mięśnie ulegają regeneracji, umysł oczyszcza się, a ciało nabiera więcej energii. Ponadto materac zapewnia odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, dzięki czemu umożliwia zapobieganie wystąpienia schorzeń kręgosłupa. Dodatkowo każdy rodzaj materaca składa się z innego wkładu, które ma swoje dodatkowe funkcje, np. materac sprężynowy tłumi drgania, a materac medyczny ma prozdrowotne właściwości.

SleepingExpert jako dystrybutor materacy

SleepingExpert - sklep z materacami HildingZakup materaca wiąże się z wyborem sklepu, w którym chcemy dokonać zakupu. Odpowiednim wyborem będzie taki, który współpracuje z rekomendowanymi producentami materacy, jakim jest chociażby Hilding Anders. Do takich firm zaliczyć można SleepingExpert – Polską firmę funkcjonująca od 2006 roku. Składa się ona z grupy ludzi, których celem jest wyposażenie polskich sypialnie w najlepsze produkty, do których zaliczyć można także materace Hilding. Posiada ona swój sklep internetowy wyspani.eu, na którym zakupić można każdy dostępny materac bez obawy o transport czy wniesienie. Na stronie dostępny jest także internetowy doradca, który odpowie na każde nasze pytanie. Ponadto SleepingExpert posiada liczne sklepy stacjonarne, a pierwszy z nich został otworzony w Gdańsku w 2010 roku. Wraz z upływem czasu cały zespół dynamicznie się rozwija, zwiększając liczbę swoich sklepów. Młody zespół ciągle wpada na coraz to lepsze pomysły, aby zaspokoić potrzeby swoich klientów w jak najlepszy sposób.

Polska firma SleepingExpert dystrybuuje liczne materace, w tym te od Hilding Anders, które dostępne są w sklepach stacjonarnych w Toruniu, Poznaniu czy Ostrowie Wielkopolskim. Ponadto znaleźć tam można materace dla dziecka (Hilding Kołysanka) czy materace medyczne (Hilding Makarena). W zależności od naszej potrzeby oraz preferencji można odpowiednio porównać i wybrać pasujący model.