Wybór odpowiedniej poduszki jest kluczowy dla zapewnienia zdrowego i komfortowego snu, szczególnie dla osób śpiących na plecach. Taka pozycja wymaga podparcia, które utrzyma kręgosłup w naturalnej linii i zminimalizuje napięcia mięśniowe. Przedstawiamy najlepsze opcje poduszek SleepMed dla osób preferujących spanie na plecach, aby pomóc Ci znaleźć produkty, które wspierają spokojny i zdrowy sen.

Czy spanie na plecach jest zdrowe?

Spanie na plecach to jedna z popularnych pozycji. Wiąże się przede wszystkim z korzyściami dla zdrowia, ale może też negatywnie wpływać na kondycję ciała w niektórych aspektach. Jakie są podstawowe zalety związane z wypoczywaniem w ten sposób?

  • Pozycja ta pozwala na naturalne ułożenie kręgosłupa, co może pomóc w zapobieganiu i łagodzeniu bólów pleców i karku. Jest to jedna z najlepszych pozycji do spania, jeśli chodzi o wsparcie kręgosłupa. W szczególności wówczas, gdy materac znajdujący się w łóżku jest ergonomiczny i wygodny.
  • Spanie na plecach zapobiega bezpośredniemu kontaktowi twarzy z poduszką, co może pomóc w redukcji powstawania zmarszczek i utrzymaniu skóry w lepszej kondycji.
  • Podczas spania na plecach, głowa jest zwykle uniesiona powyżej żołądka, co może pomóc w zapobieganiu refluksowi żołądkowo-przełykowemu.
  • Na plecach powinny spać osoby, które po wstaniu z łóżka często są opuchnięte. Dzięki tej pozycji obrzęki z pewnością ulegną widocznej redukcji.

Poduszki dla osób śpiących na plecach. Przegląd najlepszych opcjiNiestety spanie na plecach to nie tylko same zalety. Podobnie, jak każda inna, również ta pozycja ma pewne wady.

  • Chociaż pozycja ta pomaga w utrzymaniu prostego kręgosłupa, brak odpowiedniego wsparcia dla dolnej części pleców może prowadzić do napięć i dyskomfortu w okolicy lędźwiowej. Często zaleca się korzystanie z dodatkowej poduszki w celu uniknięcia tego problemu.
  • U niektórych osób pozycja na plecach może powodować wzrost ciśnienia na organy wewnętrzne, co może być niewygodne i prowadzić do problemów zdrowotnych m.in. związanych z funkcjonowaniem układu trawienia.
  • Pozycja na plecach może sprzyjać opadaniu języka do tyłu, a to czasem prowadzi do chrapania i nasilenia objawów bezdechu sennego u niektórych osób. Jeśli Twój partner narzeka na to, że chrapiesz, spróbuj przespać się na boku. Z pewnością oboje zauważycie różnicę!

Poduszka do spania na plecach – charakterystyka

Poduszki do spania na plecach powinny mieć średnią wysokość. Należy dopasować ją z myślą o budowie ciała konkretnego użytkownika. Głowa musi być stabilnie podparta, podobnie jak szyja. Jednocześnie jednak nie powinny być podniesione za wysoko.

Idealnym rozwiązaniem może okazać się zakup poduszki i ergonomicznym kształcie. Profilowane modele pomagają w utrzymaniu naturalnej krzywizny kręgosłupa. Doskonałym wyborem mogą okazać się następujące egzemplarze z asortymentu marki SleepMed:

  • SleepMed Comfort Pillow – to poduszka o profilowanym kształcie. Jej wypełnienie stanowi pianka Visco, która dopasowuje się do sylwetki użytkownika pod wpływem ciepła. Stanowi podstawowy model wśród akcesoriów sypialnianych SleepMed. Jest uniwersalna, komfortowa i wspiera zdrowy sen – również na plecach;
  • SleepMed Supreme Pillow – jej ergonomiczny kształt jest w pełni unikalny, wspiera prawidłowe ułożenie odcinka szyjnego podczas snu. Jej dodatkowym atutem jest zawartość włókien węglowych w piance stanowiącej wypełnienie, które sprzyjają efektywnej regeneracji.

Poduszki SleepMed powstają z myślą o zdrowiu i komforcie klientów. Jeśli szukasz sprawdzonego rozwiązania, które zapewni Ci idealny sen każdej nocy, SleepMed to dobry wybór dla Ciebie.

Nie tylko poduszka ma znaczenie

Pamiętaj o tym, że poduszka jest ważna, ale nie stanowi jedynego elementu wyposażenia sypialni wpływającego na komfort podczas spania na plecach. Równie ważny jest materac, który również możesz wybrać z oferty SleepMed. Najlepiej sprawdzają się średnio-twarde modele, których wkład jest piankowy lub hybrydowy. Dlatego szczególną uwagę zwróć w szczególności na kolekcje SleepMed Standard i SleepMed Hybrid.

Jeśli zależy Ci na idealnym dopasowaniu podłoża do spania, z pewnością docenisz materac posiadający warstwę z pianki termoelastycznej. Jeśli dodatkowo potrzebujesz nieco większej sprężystości oraz amortyzacji, zdecyduj się na wariant ze sprężynami kieszeniowymi typu Multi. Przede wszystkim jednak pamiętaj o tym, aby materac i poduszka do siebie pasowały, a ich funkcje powinny się wzajemnie uzupełniać.

Wybór odpowiedniej poduszki dla osób śpiących na plecach jest kluczowy dla zapewnienia zdrowego snu i komfortu przez całą noc. Szeroki asortyment dostępny na rynku składa się z różnorodnych produktów, które mogą spełnić potrzeby każdego użytkownika, niezależnie od preferencji dotyczących materiału, wysokości czy twardości. Właściwa poduszka powinna wspierać naturalne ułożenie kręgosłupa, zmniejszać napięcie mięśniowe i promować regenerujący sen. Wybierz SleepMed i znajdź poduszkę, która najlepiej odpowiada Twoim wymaganiom i ciesz się zdrowszym, bardziej komfortowym snem na plecach.

wyrób medycznySleepMed Comfort, SleepMed Premium, SleepMed Supreme, SleepMed Hybrid Premium i SleepMed Hybrid Supreme to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.