Komponując komfortowe łóżko, pod uwagę należy wziąć kilka istotnych elementów, do których należy stelaż, kołdra, poduszka i przede wszystkim – materac do spania. Przy jego wyborze uwzględnia się osobiste potrzeby i preferencje użytkownika, w tym wiek, stan zdrowia czy wagę. Oprócz tego istotną kwestią jest odpowiednia twardość podłoża do spania. Dlaczego? 

Czym jest twardość materaca? 

Pojęcie „twardość materaca” definiuje się jako subiektywne odczucie, które mogą być inne w zależności od osobistej interpretacji. Jednak za wyznacznik uznaje się w dużej mierze wagę użytkownika. Większość produktów, które są dostępne w takich miastach, jak Bolesławiec, oferują zróżnicowany stopień twardości, oznaczany literą „H”, od angielskiego słowa „hardness”, czyli twardość. Z uwagi na to, wyróżnić można modele:

  • H1, czyli materace miękkie,
  • H2, czyli materace średnio twarde,
  • H3, czyli materace twarde,
  • H3, czyli materace bardzo twarde.

Dobór twardości jest niezwykle istotny, gdyż odpowiada ona za prawidłowe wsparcie kręgosłupa oraz wygodę w czasie snu. A co charakteryzuje materace miękkie i twarde?

Materac twardy a miękki - poznaj różnicę oraz ofertę lokalnych sprzedawców!Materac miękki – cechy 

Materace miękkie dla wielu z nas są definicją przyjemnie otulającego podłoża do spania, gdyż najczęściej w ich wnętrzu znajduje się pianka wysokoelastyczna. Są to produkty dedykowane osobom, które ważą mniej niż 60 kg (H1 – materace miękkie) lub mieszczące się w przedziale 60-80 kg (H2 – materace średnio twarde), przez co gwarantują najlepsze wsparcie kręgosłupa oraz stabilizację sylwetki. Oczywiście, podobnie jak inne modele wyróżniają się:

  • właściwościami antyalergicznymi,
  • optymalną cyrkulacją powietrza wewnątrz wypełnienia,
  • pokrowcem z możliwością ściągnięcia i wyprania.

Materac twardy – dla kogo

W ofercie wielu miast, takich jak Mielec, znajdziemy również o wiele twardsze produkty. Są one dedykowane przede wszystkim osobom cięższym lub o bardziej masywnej budowie ciała, dzięki czemu są w stanie odpowiednio dopasować się do sylwetki i zagwarantować jej wsparcie. W ich wnętrzu najczęściej znajduje się twardsza w odczuciu pianka wysokoelastyczna, która dodatkowo charakteryzuje się:

  • sprężystością,
  • odpornością na odkształcenia,
  • elastycznością punktową.

Decydując się na komfortowe podłoże do spania, warto postawić na najwyższej jakości materac, który jest dopasowany do naszych potrzeb i preferencji. Nie zapominajmy również o niezwykle ważnej kwestii, jaką jest twardość wybranego przez nas produktu.