Wybór materaca powinien być decyzją przemyślaną i na pewno nie pochopną. Podłoże, z którego korzystamy na co dzień, ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Podczas poszukiwań materaca idealnego, który sprawdzi się zarówno jako miejsce do relaksu przed telewizorem, jak i oaza spokoju podczas nocnego snu, warto przetestować co najmniej kilka rozwiązań, by mieć pewność, że właściwości całkowicie nam odpowiadają. W dzisiejszym artykule przedstawimy porównanie podłoża piankowego z lateksowym, pomagając w podjęciu decyzji. Sprawdź, który materac powinieneś wybrać!

Cechy charakterystyczne materaca lateksowego

Warto wspomnieć o tym, że materace lateksowe zaliczają się do grupy podłoży piankowych, jednak ich niezwykłe właściwości pozwalają mówić o nich jako o osobnej kategorii. Sama budowa podłoża tego typu jest oparta na naturalnym surowcu, czyli na mleczku kauczukowym. To materiał, który posiada właściwości antybakteryjne, które pozwalają na ochronę przed rozwojem wszelkiego rodzaju alergenów. Co więcej, lateksowe materace do spania wyróżnia świetna cyrkulacja powietrza, która odpowiada za odprowadzanie wilgoci i zachowanie produktu w dobrym stanie przez kilka kolejnych lat. Podłoża te cechują się także dużą elastycznością oraz sprężystością, co bezpośrednio przekłada się na stabilne podparcie dla kręgosłupa i odporność na powstawanie zniekształceń. To jednocześnie ekologiczne rozwiązanie, które pozwoli Ci cieszyć się czystością, jak i komfortowe, odpowiadające na potrzeby użytkowników wymagających średnio twardego łóżka.

Materac piankowy. Co go wyróżnia?

Materac piankowy czy lateksowy. Który wybór lepszy?Rozwój technologii i wykorzystywanie coraz lepszych materiałów w produkcji podłoży pozwolił na zyskiwanie coraz większej popularności materacom piankowym. To zdecydowanie jeden z tych produktów, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób dbających o swoje zdrowie. Świetnie dostosowują się do sylwetki śpiącego użytkownika, rozkładając równomiernie ciężar jego ciała na długości całego materaca. Wyróżniają je właściwości higieniczne i niewielka waga, dzięki czemu nie będą sprawiać problemów podczas przenoszenia na drugą stronę. Najnowszym technologicznie rozwiązaniem są termoelastyczne materace do łóżka. Wyposażone w dodatek w postaci warstwy materiału z pianki termoelastycznej reagują jednocześnie na nacisk i temperaturę, dopasowując się do krzywizny kręgosłupa. Pozwalają na uczucie “otulenia” i “zapadania się” ciała, dzięki czemu świetnie sprawdzają się u osób, które mają wysokie oczekiwania względem produktów tego typu.

Który materac wybrać – piankowy czy lateksowy?

Niestety nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, który materac będzie lepszym wyborem – piankowy czy lateksowy. Decyzja powinna być poparta naszymi indywidualnymi preferencjami oraz potrzebami, a także podstawowymi informacjami, takimi jak budowa ciała, wzrost czy waga. Warto poznać właściwości obu rodzajów podłoży do spania, dzięki czemu lepiej możemy dobrać produkt. Jeśli mimo wszystko nie możemy się zdecydować, dobrym rozwiązaniem może być wycieczka do punktu stacjonarnego i przetestowanie materacy na żywo.

Nie da się odpowiedzieć, który materac będzie lepszy dla każdego, ponieważ wszyscy mamy inne przyzwyczajenia i potrzeby. Szeroka oferta produktów na rynku pozwala jednak na dobór podłoża, które zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.