Współczesny tryb życia przyczynia się do zmęczenia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Właśnie dlatego warto już dziś zadbać o zdrowy sen, czyli taki, po którym rano budzimy się pełni sił oraz wypoczęci. Umożliwia on prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia, a także pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Wyróżnić można kilka elementów wyposażenia łóżka, które wpływają na komfort naszego snu, w tym wysokiej jakości poduszkę do spania. 

Dlaczego poduszka jest obowiązkowym elementem wyposażenia łóżka? 

Bardzo często wybór odpowiedniej poduszki jest traktowany po macoszemu. Jak się okazuje, jest to błąd, który większość z nas notorycznie popełnia. Dlaczego? Poduszka do spania pełni niezwykle ważną funkcję, gdyż odpowiada przede wszystkim za wsparcie górnych partii ciała. Do nich zalicza się:

  • głowę,
  • kręgosłup w odcinku szyjnym,
  • barki.

Ich stabilizacja w czasie snu gwarantuje zdrowy i spokojny wypoczynek, dzięki czemu rano budzimy się wypoczęci. Co więcej, dzięki niej możliwe jest zminimalizowanie lub całkowite zredukowanie porannych bólów głowy czy też sztywności karku. A na czym dokładnie polega jej wybór?

Jak działa i czy warto kupić poduszkę do spania?Jak wybrać dobrą poduszkę? 

Niezaprzeczalnie, poduszka do spania to obowiązkowy element wyposażenia każdej sypialni. Jednak czy zdajemy sobie sprawę z tego, że tylko odpowiednio dopasowana do potrzeb i preferencji użytkownika modele są w stanie zagwarantować zdrowy sen. Oznacza to, że pod uwagę powinniśmy wziąć kilka ważnych kwestii, które dotyczą m.in.:

  • wielkości,
  • szerokości,
  • wysokości,
  • twardości,
  • rodzaju poszewki.

Ostatnim czynnikiem jest rodzaj wypełnienia. Ma on duże znaczenie, gdyż wpływa na cechy oraz właściwości wybranego modelu. A jakie modele poduszek do spania możemy wyróżnić?

Poduszka naturalna

Poduszka naturalna to jedno z najbardziej znanych na świecie rozwiązań. Można je spotkać nawet kilkadziesiąt lat temu, kiedy to były robione ręcznie przez domowników. Współcześnie możemy je zakupić w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. W ich wnętrzu znajdziemy głównie wełnę alpaki, puch i pierze gęsi lub kaczki. Tego rodzaju wypełnienie charakteryzuje się świetnymi właściwościami termoizolacyjnymi, miękkością oraz trwałością.

Poduszka syntetyczna

Poduszka syntetyczna to nowoczesne rozwiązanie, które sprawdza się przede wszystkim w sypialni alergików. Wynika to z wykorzystania wewnątrz wypełnienia pochodzenia syntetycznego, np. włókna poliestrowe. Gwarantują one trwałość, odpowiednie wsparcie górnych partii ciała, a także są łatwe do utrzymania w czystości. Ich najważniejszą zaletą jest antyalergiczność, która wynika z syntetycznego charakteru materiału wypełnienia.

Poduszka piankowa 

Poduszka piankowa stanowi jedno z najbardziej zalecanych rozwiązań dla każdego. Wszystko z uwagi na fakt, iż jej wypełnienie w pełni składa się z unikalnej i nowoczesnej pianki. Umożliwia ona idealne dopasowanie się do anatomicznych kształtów głowy, przez co wspiera kręgosłup w odcinku szyjnym oraz barki. Oprócz tego wyróżnia się wyjątkową trwałością, a także miękkością.

Poduszka antyzmarszczkowa

Poduszka antyzmarszczkowa to specyficzny rodzaj poduszki, gdyż została ona wycięta tak, aby nie uciskać twarzy podczas snu. W ten sposób stanowi wygodną podporę dla czoła i żuchwy, przez co chroni buzię przed zmarszczkami sennymi. Jej wielkość jest optymalna zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn czy dzieci. Co więcej, świetnie sprawdzi się jako pomoc po zabiegach medycyny estetycznej i stomatologicznych.

Jakie są inne elementy wyposażenia komfortowego łóżka? 

Poduszka do spania to nie jedyny element wyposażenia łóżka, o którym warto pamiętać. Główną rolę odgrywa tutaj materac. Odpowiada on za stabilizowanie naszej sylwetki oraz kręgosłupa, przez co korzystnie wpływa na zdrowy i spokojny sen. Współczesny rynek oferuje nam liczne modele, dzięki czemu każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Nie zapomnij również o kwestiach, takich jak:

Decydując się na wysokiej jakości poduszkę do spania, stawiasz na komfortowy i zdrowy sen. Oznacza to, że musisz się skupić również na innych kwestiach, takich jak materac, kołdra czy pościel. Ich wybór również zależy od naszych osobistych potrzeb i preferencji.