Musisz zmagać się z niepożądanymi reakcjami alergicznymi i zastanawiasz się, jak dobrze wyposażyć sypialnię? Dzisiaj spróbujemy Ci pomóc! Zapraszamy do lektury.

Kołdra i poduszka: jakie wybrać?

W przypadku osób, które muszą mierzyć się z niepożądanymi reakcjami alergicznymi bardzo ważne jest, aby postawić na kołdrę i poduszkę, które będą gwarantować wysoki poziom higieny, wentylacji, a także oczywiście prawdziwy komfort. Jaką poduszkę w takim razie wybrać? Oczywiście z syntetycznym wypełnieniem.  Zwłaszcza dobrze nadać mogą się modele z pianką termoelastyczną, która reaguje na temperaturę ciała. Dzięki temu głowa, szyja oraz barki są odpowiednio poparte, pomagają nam się zrelaksować, rozluźnia i minimalizuje odczuwanie stresu. Drugą kwestią jest kołdra syntetyczna. Ważne jest, aby gwarantowała nam ona wysoki komfort termiczny, minimalizowała ryzyko przegrzania organizmu (z czym w parze często idzie nadmierna potliwość), a także marznięcia. Do tego bardzo istotne jest, aby po prostu przyjemnie nas otulała i pomaga się zrelaksować, dlatego postawmy na wysokiej jakości produkty!

Idealny materac

Coś dla alergików jak odpowiednio zaopatrzyć sypialnię?Bardzo ważne jest, aby wyposażyć się w materac o właściwościach antyalergicznych. Najlepiej jest w takim wypadku stawiać na modele piankowe, których struktura wypełnienia gwarantuje odpowiednią wentylację, a także minimalizuje ryzyko rozwijania się grzybów oraz bakterii. Zwłaszcza świetnie nadadzą się tutaj modele lateksowe: świetnie podtrzymują całe nasze ciało, są bardzo wytrzymałe oraz wykazują szereg właściwości antyseptycznych. Dobrze nadadzą się one również dla par: przykładem będzie tutaj materac do łóżka 160×200. O czym jeszcze koniecznie powinniśmy pamiętać? Bardzo ważna jest, chociażby twardość: porządny model powinien gwarantować optymalne podparcie całego ciała (osoby cięższe powinny wybierać modele twardsze, osoby lżejsze z nas bardziej miękkie). Pamiętajmy też, aby wyposażyć się w porządny pokrowiec, który będziemy mogli z łatwością ściągnąć i wyczyścić w możliwie jak najwyższej temperaturze, aby pozbyć się wszelkich szkodliwych drobnoustrojów.

Sypialnia – o tym pamiętaj!

Co jest jeszcze szczególnie istotne, kiedy chcemy zapewnić sobie komfortowe, zdrowe i higieniczne miejsce do snu? Warto jest tutaj kierować się kilkoma prostymi zasadami, pamiętaj, aby:

  •  zaopatrzyć się pościel z antyalergicznych materiałów o odpowiedniej wielkości (np. pościel 140×200),
  • korzystać porządnego stelaża,
  • regularnie wietrzyć pomieszczenie,
  • ograniczyć liczbę przedmiotów, na których może osadzać się kurz.

Oczywiście to wyłącznie kilka, najważniejszych zasad!

Dobry materac, pościel i sprzyjające warunki w sypialni. Wszystko to może mieć przełożenie na nasze zdrowie, dlatego dbajmy o pozornie małe szczegóły.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/